Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Hurin

XVII Tydzień Czytania Dzieciom w bibliotece na Płoni

Polecane posty

140239_1528882557_65076000.jpg

Przedstawienie „Złota Rybka”, głośne czytanie i akcja „Jak nie czytam, jak czytam!”. Tegoroczny XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w bibliotece na Płoni obfitował w wiele ciekawych, literackich wydarzeń.

Tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom Filia Publiczno-Szkolna nr 5 na Płoni zainaugurowała przedstawieniem „Złota Rybka” w wykonaniu Studia Teatralnego Sztuka z Trzebini. Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 z wielkim zainteresowaniem obejrzały przedstawienie, jednocześnie pomagając Rybakowi wołać złotą rybkę i chętnie odpowiadając na pytania aktorów.

Z kolei 7 czerwca uczniom czytała emerytowana bibliotekarka Małgorzata Drobnicka. Opowiadanie o „Wiedźmce i Magu” ze zbioru „Czarownice są wśród nas” wywoływało mnóstwo śmiechu a sama książka zaraz po przeczytaniu została błyskawicznie wypożyczona przez jednego z uczestników.

Na zakończenie Tygodnia Czytania filia włączyła się w akcję „Jak nie czytam, jak czytam!”, której organizatorem jest miesięcznik „Biblioteka w Szkole” przy wsparciu m.in. Biblioteki Narodowej. Korzystając z pięknej pogody, uczniowie wybrali się do ogrodu przy szkole, gdzie oddając się lekturze ulubionych książek, włączyli się tym samym w bicie rekordu w liczbie osób czytających w jednym momencie.

Obszerna fotorelacja na stronie internetowej biblioteki www.biblrac.pl

te-es.pl Hurin

Udostępnij ten post


Link to postu

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×